Dom Rekolekcyjny w Koszycach Małych stanowi część Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Księży Sercanów). Misją i charyzmatem zgromadzenia założonego przez Sługę Bożego o. Leona Jana Dehona jest głoszenie miłości Boga do człowieka objawionej w przebitym na krzyży Sercu Pana Jezusa.

Dom został założony z myślą o ludziach młodych, którzy potrzebują przestrzeni do duchowego wzrostu. Stąd zapraszamy głównie grupy zorganizowane wraz z opiekunami duchowymi, zakonnymi bądź świeckimi. Zapewniamy pobyt, wyżywienie, jak i opiekę duszpasterską księdza. W naszym domu znajdą Państwo wszystko to, dzięki czemu można przeżyć dobre rekolekcje, skupienie, odpoczynek zimowy i letni, weekendowe szkolenie bądź okolicznościowy grill lub spotkanie innego typu.

 

 

Budynek z zewnątrz

 

 

 

Kaplica to serce domu. Obecność Najświętszego Sakramentu, pełne wyposażenie liturgiczne i stała dostępność pomoże w duchowym pobycie w naszym domu.

 

 

Do dyspozycji mamy 8 pokoi rozmieszczonych na dwóch piętrach,  z czego jeden jest 1-osobowy, jeden 3-osobowy, jeden 4-osobowy, pięć 6-osobowych, jeden 8-osobowy. Pokoje są przytulne, z niezależną łazienką, z łóżkami piętrowymi. Grupy przyjeżdżają z własnymi śpiworami. Istnieje możliwość zamówienia noclegów z pościelą.

 

 

Do dyspozycji jest sala rekreacyjna ze stołem bilardowym, do ping-ponga, piłkarzyki, bogata kolekcja gier planszowych. Tu może swobodnie spotkać się grupa ponad 40-osobowa. Okazjonalnie sala służy  do zabaw tanecznych, wyposażona jest w nagłośnienie.

 

Do sali rekreacyjnej przylega mała, przytulna kawiarenka, w której dostępne są naczynia do napojów, czajnik elektryczny.

 

 

Jadalnia, która pomieści do 50 osób, służy także jako sala filmowa bądź szkoleniowa. Wyposażona jest w projektor multimedialny, laptop, nagłośnienie.

 

Bezpośrednio do Domu Rekolekcyjnego przylega rozległy ogród